2018-08-25 d. Kelionė "ČIURLIONIO KELIU"
Čiurlionio kelias - Lietuvos tautodailės meistrų sukurtas medžio skulptūrų ansamblis tapęs neatskiriama Dzūkijos peizažo dalimi.
Vykome maršrutu: Senoji Varėna-Perloja-Merkinė-Druskininkai.
Senoji Varėna. Čia 1875.09.22 gimė lietuvių tautos genijus Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, pagarsėjęs pasaulyje kaip mistiškos krypties dailininkas, vaizdais ir spalvomis susiejęs dailę su muzika.
Elvyra Sinkevičienė, vargonininkė, muzikologė, Senosios Varėnos M.K. Čiurlionio draugijos p-kė, mielai sutiko mus priimti , supažindino su miestelio ir bažnyčios istorija, Čiurlionio biografija.
Kelias tarp Senosios Varėnos ir Perlojos papuoštas stogastulpiais: "Čiurlionio gimimas","Žaltys karalius", "Muzikos ritmai", "Obeliskas".
Ar jums teko kada girdėti apie Perlojos respubliką? Lietuvos Laisvės kovų laikais, po pirmojo pasaulinio karo Perloja buvo respublika.1919 m. gretimų kaimų gyventojai sudarė savisaugos būrį, kuris gynė Perloją nuo priešų, vokiečių ir lenkų. Perloja iki 1923 m turėjo prezidentą ir nepriklausomą valdžią. Jei norite sužinoti daugiau, vykite į Perloją, susiraskite gidę Mariją Lūžaitę, ji jums tokių įdomių faktų atskleis. Muziejuks nedidelis, bet istorija išskirtinė.
1928-1930 m Perlojoje pastatyta mūrinė bažnyčia, o 1931 m. atidengtas paminklas didžiajam kunigaikščiui Vytautui su užrašu: "Vytaute Didysai! Gyvas būsi, kol gyvas nors vienas lietuvis".
Perlojos bažnyčia unikali. Per 3 mėnesius išdekoruota. Dekoras atskleidžia Biblijos paslaptis ir Lietuvos valstybingumo simbolius.
Tarp Perlojos ir Merkinės pakelėje stovi stogastulpiai: ""Varpininkas", "Bėkit, bareliai", "Šventė", "Saulutė", "Mąstytojas", "Varpinė", "Tiltelis", "Suolelis".
Merkinėje pakilome į apžvalgos bokštą. Nuo jo atsivėrė graži panorama į Nemuno kraštovaizdžio draustinį, Nemuno ir Merkio santaką, Pastraujo salą.
Nuo Merkinės iki Druskininkų tęsiasi Čiurlionio kelias: stogastulpiai "Paros laikai", "Čiurlionis-Šaulys", "Langinės", "Metų laikai", "Pavasaris", "Saulė", "Smuikininkas", "Miško melodijos", "Zodiako ženklai".
Druskininkai. Dar 1878 m Čiurlioniai (tėvai) persikėlė gyventi į Druskininkus. M.K.Čiurlionis čia lankė liaudies mokyklą, skambino pianinu ir vargonais.
1899 m vasarą vėl leido Druskininkuose. Mokė jaunesniuosius brolius ir seseris muzikos, piešti. 1906 m pradžia. Harmonizavo lietuvių liaudies dainas, kūrė muziką, tapė.
Apsilankėme Čiurlionio memorialiniame muziejuje Druskininkuose, kur jis praleido paskutiniuosius gyvenimo metus..
Čiurlionio kūryboje svarbi filosofinė problematika. Žmogus kaip Visatos dalis, žmogaus ir Absoliuto (dievybės, valdovo, Rex) santykis. Visi darbai svarbūs, bet patys svarbiausi-Pasaulio sutvėrimas, Zodiakas ir Rex.
Dėkojame gidei Ramunei už nuoširdų pasakojimą, už jos pasišventimą M.K.Čiurlioniui. Kiekvienas meno kūrinys muziejuje buvo išmylėtas, detaliai atpasakotas, ekskursija muziejuje buvo nepakartojama, siūlytume ir jums apsilankyti.
Klausėmės M.K.Čiurlionio muzikos, negalėjome atitraukti akių nuo jo paveikslų.
Didžiuojamės, kad turime jį , jis toks brangus yra Lietuvai. Vertiname ir mylime.
Kelionė "Čiurlionio keliu" buvo nepaprasta.
VšĮ "RENGINIAI TAU" informacija