Valdovų rūmai. Aplankę Šv. Stanislovo ordinui pristatyti skirta parodą, Kauno ateitininkai susipažino su Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stanislovo Augusto 1765 m. įsteigto Šventojo Stanislovo ordino istorija, pamatė įžymųjį Lenkijos karaliaus Poniatovskio kardą, kuris yra Varšuvos karališkosios pilies nuosavybė, panagrinėjo ordino struktūrinių dalių simboliką, taip pat susipažino su valstybės politinių asmenybių veikla dramatiškais valstybės žlugimo metais.
Signatarų namai. Pabuvoję Signatarų namuose, įkvėpėme laisvės oro, daugiau sužinojome apie XX a. pradžios tautinio atgimimo ir nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo istoriją, išklausėme išsamų gidės Sandros pasakojimą apie nuoseklią Lietuvos tautos išrinktųjų kultūrinę ir politinę veiklą, plačiai išanalizavę signataro Jono Basanavičiaus istoriją, su džiaugsmu įžengėme į kambarį, kur buvo pasirašytas Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės aktas. Šiame kambaryje atskleidę didžiosios knygos paslaptį, pagerbėme Lietuvai brangius Didžiavyrius. Muziejus tikrai yra unikalus, tai-mūsų tautos istorija ir kiekvienas Lietuvos pilietis tai turi prisiminti, vaikams ir vaikaičiams perduoti...
VILNIAUS GYNYBINĖS SIENOS BASTĖJA. 1503 m. buvo pradėta statyti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Aleksandro paliepimu, baigta -1522 m. Sieną statė visi miesto gyventojai. Vilniaus vaivada Mikalojus Radvila nužymėjo sienos ribas. XVII a. pradžioje sienoje buvo dešimt vartų, du gynybiniai bokštai, Bokšto kalne pastatyta bastėja. Bastėja - įtvirtintas žemių ir mūro gynybinis tortifikacinis statinys, skirtas miesto gynybai, susidedantis iš bokšto pasaginės dalies, skirtos artilerijai, ir juos jungiančio tunelio. Bastėja buvo naudojama per 1654-1667 m. vykusį karą su Maskvos caru Aleksejumi Michailovičiumi , Šiaurės karo (1700-1721) metu,taip pat čia buvo įkurta vokiečių vadavietė. Bastėja buvo griaunama, vėl atstatyta, o laikui bėgant, neteko savo gynybinės funkcijos, ir XIX a. pradžioje carinės administracijos pastangomis buvo nugriauta, teritorija paversta šiukšlynu, grioviai ir mūrai užpilti. Ir tik atsitiktinumo dėka (kokio? išgirsite, kai apsilankysite bastėjoje!) buvo rasta, atstatyta. 1987 m. bastėjoje įrengtas muziejus.