Kas ji? Mažoji Lietuva. Kodėl ji svarbi Didžiajai Lietuvai? Kokie didžiavyriai palaidoti Mažosios Lietuvos panteone? Šiuos ir kitus istorinius klausimus išsiaiškinę, Kauno ateitininkai dalyvavo viktorinoje ir puikiai atsakė į visus klausimus. Kelionė pasiteisino, moksleiviai išmoko istorijos pamoką. Vykdami į Ventės ragą, aplankėme Rambyną-lietuvių šventovę, nuo kurio atsiveria didingi vaizdai į Ragainę, Tilžę ir Nemuno deltos pradžią, apsilankėme Bitėnų kapinaitėse, kur palaidoti Vydūnas ir Martynas Jankus, pabuvojome Martyno Jankaus muziejuje, stebėjome baltuosius gandrus, įsikūrusius Bitėnų pušyse, Rusnėje apsilankėme etnografinėje žvejo sodyboje, įlipome į Uostadvario švyturį, Ventės rage išgirdome pasakojimą apie paukščių migraciją, pamatėme, kaip žieduojami paukščiai. Kelionę baigėme Kintuose, čia apsilankėme Vydūno muziejuje.
Taigi, Mažosios Lietuvos įtaka Didžiajai Lietuvai buvo didžiulė: -Mažojoje Lietuvoje 1547 m. buvo išleista pirmoji Lietuviška knyga, Martyno Mažvydo "Katekizmas"; -Mažojoje Lietuvoje pirmą kartą į lietuvių kalbą buvo išversta Biblija (Jonas Bretkūnas); -Mažojoje Lietuvoje 1653 metais pasirodė ir pirmoji lietuvių kalbos gramatika (Danielius Kleinas); -1718 m. Karaliaučiaus universitete buvo įsteigta lietuvių kalbos katedra (Didžiojoje Lietuvoje tai vyko tik po dviejų šimtų metų!); -1811 m. buvo įsteigta pirmoji lietuviška mokytojų seminarija; -1818 m. išleisti Kristijono Donelaičio "Metai"; -1883 m. buvo leidžiamas ir pirmasis lietuvių tautinis laikraštis-žurnalas "Aušra", skirtas visai Lietuvai; -1905 m. įsteigtas pirmasis lietuvių etnografinis muziejus.
MAŽOJI LIETUVA-YPATINGAS KRAŠTAS. BŪTENT ČIA, MAŽOJOJE LIETUVOJE, O NE DIDŽIOJOJE, ĖMĖ BRĘSTI LIETUVIŲ TAUTINĖ SAVIMONĖ.